Hala udojowa typu Bok w Bok​

Duża przestrzeń i efektywność
Przemysłowe hale udojowe SAC zostały zaprojektowane dla dużych gospodarstw, gdzie kluczowymi parametrami są efektywność, rozmiar, ilość. SAC udało się zaprojektować hale udojową zawierającą przemyślane rozwiązania – w tym również w kwestii najmniejszych szczegółów, np. wbudowanych, i dzięki temu zabezpieczonych, klawiatur.
Optymalny udój
Przemysłowa hala udojowa typu bok w bok to hala, w której krowy są delikatnie dopychane do boksów, co zapewnia optymalne zajęcie stanowiska udojowego przez zwierzęta. Dzięki pomysłowemu umiejscowieniu przycisku uruchamianego za pomocą kolana, dojarze mają cały czas wolne ręce, co zwiększa wydajność ich pracy. 
 

– Krowy stoją równolegle do siebie a dojenie wykonuje się od tyłu.
– Dojarz przesuwa się do przodu, unika obracania całego ciała co zapewnia ergonomiczną pozycję dla dojarza 
   i komfortowe dojenie.
– Krótkie odstępy między krowami wynoszą ok. 70 cm, oznacza to mniej kroków dla dojarza.
– Wyjście umożliwia równoczesne opuszczenie przez krowy stanowisk co umożliwia szybkie zmiany i dużą wydajność
  dojenia.
– Otwieranie i zamykanie bram jest sterowane zaworami pneumatycznymi z kanału udojowego.

Po wejściu krów do hali, bramki rozdzielające zapewniają ich szybkie dojście do pojedynczych stanowisk. Po wydojeniu otwiera się brama przednia i krowy sprawnie, w jednym czasie opuszczają stanowiska – funkcja szybkie wyjście. Hala udojowa może być wyposażona w rynienki na gnojowicę wykonane ze stali nierdzewnej. Wszystkie elementy hali są ocynkowane i bardzo trwałe.